Dzisiaj jest: 24.7.2019, imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny

Azja - pies ze śrutem w ciele

Dodano: rok temu Czytane: 185

Pies zamarzający pod ogrodzeniem posesji okazał się być żywą tarczą.

Azja - pies ze śrutem w ciele

Już na pierwszym zdjęciu RTG widać śrut. Czyżby tak właśnie ludzie radzili sobie z przeganianiem błąkającego się psa??? Na tym etapie nie wiemy, czy ten śrut powoduje u niego taką bolesność przy poruszaniu, czy jest to spowodowane szeregiem innych schorzeń jakie odkryliśmy....

Wiemy jedno. Pies cierpi a koszty leczenia będą wysokie...
 

Poza zdrowymi zwierzętami, które musimy utrzymać, pomimo braku możliwości logistycznych, pomimo sterty faktur z lecznic za połamanego i porzuconego Antosia, potrąconego wnętra Ryszarda, Gawry-bezdomnej suki z martwą ciążą, pogruchotanej kotki Małej Mi i jeszcze jednej suczki Misi o której wkrótce napiszemy, musimy pomóc temu psu.

Jest tego tyle, że nie wiemy od czego zacząć...


Jest to pies w zaawansowanym wieku, 6- 7 lat, może nawet więcej. Jest zniszczony, zaniedbany i wyeksploatowany. Nie znaczy to, że nie warto postarać się o poprawę jego kondycji i jakości życia. Ma lekkie zapalenie spojówek, ale z tym powinien poradzić sobie antybiotyk i lek przeciw bólowy/przeciwzapalny. Zęby, o dziwo, nie są w najgorszym stanie poza uszkodzonym dziąsłem i prawdopodobnie zbierającym się w tym miejscu kamieniem z prawej strony przy przedtrzonowcu.


Pies ma lekką arytmię dlatego było robione RTG. W płucach nie ma płynu, serce nie jest powiększone. Mocno kaszle, ale na szczęście nie ma nowotworów w płucach, są za to powiększone węzły chłonne - być może wina obecności śrutu. Gdy psiak będzie znieczulony zostanie jeszcze raz wykonany RTG w pozycji bocznej oraz w pozycji strzałkowej. Musimy ustalić, ile jeszcze ma w sobie śrutu więc trzeba wykonać kolejne prześwietlenia.

W czasie kiedy będzie znieczulony do zabiegu, zostanie przeprowadzone badanie ortopedyczne, które jest niezbędne ponieważ ledwo chodzi.
Pies ma ślady wylizywania kości przedramienia, co może być objawem bólu -nawet promieniującego z klatki piersiowej.

Odstawia też kończyny miedniczne od ciała, prawdopodobnie tak stara się łagodzić ból jądra.

Właśnie, jego jądra... Jedno jądro jest znacznie powiększone, może to być wynikiem nowotworu, ale być może to też efekt postrzelenia śrutem. W obu przypadkach jądra trzeba niezwłocznie usunąć wraz z moszną. Badanie morfologii na szczęście jest dobre. Czekamy na wyniki biochemii, które będziemy mieli jutro - dowiemy się jak funkcjonują narządy wewnętrzne. Jeśli wyniki będą dobre musimy wykonać zabieg jak najszybciej bo Azja cierpi. Cierpi z bólu... Dostał antybiotyk i lek przeciwbólowy/przeciwzapalny.

Jutro lekarz weterynarii przekaże nam dalsze postępowanie i zalecenia.

Już teraz wiemy, że należałoby prześwietlić całego psa, aby ustalić ilość śrutu jaką w sobie ma. Każde zdjęcie RTG kosztuje....

Nadaliśmy mu imię Azja. Wiecznie skulone uszy upodabniają go do owczarka środkowo azjatyckiego.


Zadbajmy wspólnie - daj Wsparcie dla Azja
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Portal regionalny Rogozino - Gorące wiadomości: Rusza Orlik - Inwestycje Gminy Radzanowo - Komunikat posterunku Policji w Radzanowie